1 Temmuz 2013 Pazartesi

My PS Partner (2012)

Whatcha Wearin'?Oyuncular

Afişten de belli olacağı üzere yetişkinler için hazırlanmış bir film. Komedi, dram, romantizm ve biraz erotizm içerir.Konu: Yoon-Jung evlilik hazırlıkları yapan bir kadındır. Bu yüzden işini bile bırakmıştır. Evde canı sıkıldıkça sevgilisini arıyordur. Bu aramalardan birinde gecenin birinde Hyun-Seung'u arar yanlışlıkla. Hyun-Seung telefonu açtığında ona konuşmamasını söyler ve başlar telefonda onu tahrik edici şeyler söylemeye. "Phone sex" yani anlayacağınız.


Kız arkadaşından yeni ayrılmış olan Hyun-Seung büyük bir boşluktadır. Ne olduğunu anlayamaz ilk başta. Bunu promosyon yapan bizdeki tabiri ile 900'lü hat servisi olduğunu sanar ve keyfini çıkarır. Yoon-Jung tahrik edici seslerine son verip "nasıldı?" sorusunu sorduğunda yanlış numarayı aradığını anlar. Ertesi gün bu sefer gecenin bir vakti Hyun-Seung arar.


Kız arkadaşından ayrıldığı için tüm kadınlara kızgındır. Acısını ondan çıkarmaya çalışır. Hepiniz aynısınız filan. Söylediği laflardan alınan Yoon-Jung ona çıkışır. Üste çıkmaya çalışıyordur ama Hyun-Seung ona şantaj yapar. Bu durum karşısında yumuşayan Yoon-Jung onu anlamaya çalışır. Ve dertleşmeye başlarlar.


Yoon-Jung'un sevgilisi de onu aldatmıştır. Her gece böyle konuşarak sonunda buluşmaya karar verirler. Birbirlerinin görünüşlerinden de etkilenmişlerdir. Yoon-Jung bunu sevgilisinden intikam alma şansı olarak görüyordur.


Filmde öne çıkan bazı diyaloglar vardı onları da paylaşmak istiyorum.

Sevgilisiyle buluşan ve evlilik için yüzük hediye edileceğini bekleyen Yoon-Jung'a garsonun biri şöyle der.

"Koreli erkekler romantizmden pek anlamaz.
Doğum günü için bir pasta, evlenme teklifi için bir yüzük.
Bundan yorulmadınız mı?"


Hyun-Seung'un sapık arkadaşlarından Seok-Woon'un söylediği bir söz.

"Annem dışında, tanıdığım bütün kadınları becereceğim.
Su Jung ve So Yeon hariç. Anneleriniz de hariç tabii."

Hyun-Seung'un bir sözü.

"Gitarlar da kızlar gibidir.
Nazikçe ele alınırlarsa, sesleri daha güzel çıkar."

Reply 1997'de izlediğimiz Shin So-Yul bu filmdeki en cesur görüntüleri veren kişi. Filmde başka bir soyunuk sahne yok zaten.


2 yorum:

Adsız dedi ki...

izledim desem :D ve bence süperdi :))) anlatımın da süper olmuş, izlemeyenlere şahsen şiddetle tavsiye ederim :)

Neo dedi ki...

Yorumun için teşekkürler :)

Yorum Gönder

Newer Posts Older Posts