20 Aralık 2010 Pazartesi

The Man From Nowhere (2010)

This Man
Ajussi

Öncelikle filmin çevirisini yapan nalmmes kardeşime teşekkür ederim. Fansub bir altyazıyı olağanüstü bir şekle sokmuş. Filmin konusuna gelince; Tae-sik (Won Bin) rehin dükkanı olan bir adamdır. Bir gece kulübü dansçısı olan komşusunun başı bir gün belaya bulaşır. Kadın uyuşturucu bağımlısıdır ve bir gün gece kulübünde gizlice mal takas etmek isteyen bir adamı şok aletiyle bayıltır ve uyuşturucuyu alıp kaçar. Bu arada kadın evde olmadığı zamanlar küçük kızı Tae-sik'le arkadaşlık kuruyordur. Güvenecek kimsesi yoktur. Küçük kız ile Tae-sik'in arasındaki ilişki önceleri abi kardeş gibidir. Ta ki uyuşturucu yüzünden annesi ve küçük kız kaçırılana kadar. Uyuşturucularının izini süren mafyanın adamları Tae-sik'in dükkanında rehin olduğunu öğrenir ve orayı basar. Fakat Tae-sik'in kim olduğunu ve neler yapabileceğini bilmiyorlardır.

Oyunculuklar çok iyiydi. Küçük kızı evlat edinesim geldi Çok sevimli cidden. Bir filmini daha izlemiştim. Seviyorum bu şirinlik abidesini Umarım benimde ilerde böyle bir kızım olur. Secret Garden'da ki sekreter Kim'i bu rolde göreceğim aklıma gelmezdi. O da az değilmiş Bu kadar gülücük dağıttığıma bakmayın. Dram yönü ve aksiyonun ön planda olduğu güzel bir filmdi.


4 yorum:

Lee dedi ki...

İndirdim ve bu akşam izleyeceğim bu filmi.
won bin'in olduğu her yapım kaliteli oluyor :)

Neo dedi ki...

Aynen öyle. Kore'de de çok seviliyor zaten :) İyi seyirler.

~kendisi dedi ki...

1 saat önce gözümde yaşlarla bitirdim filmi. Gerçekten çok etkileyiciydi.

Neo bloğunu takip ediyorum ve tanıttığın filmleri merak ediyorum ama izlemeyince bir yorum yazamıyorum doğal olarak. Birazdan ben de filmle ilgili bir şeyler yazacağım bloğuma ama hazır senin yazdığın filmlerden birini izlemişken bir şeyler yazayım dedim.

Bir de izlediğin filmler listesine baktım da off maşallah yani :D İdolümsün ;)

Neo dedi ki...

Teşekkür ederim kendisi :) Bende takip ettiğim arkadaşların yazılarını okuyorum vakit buldukça. Çok ilgimi çeken bir şey olmadıkca yorum yazamıyorum. Kısaca bakıp geçiyorum genelde. Bu filmle ilgili yazacaksan ama bişeyler yazabilirim. İzlediğim filmler konusunda gelince. Aslında daha fazla film izlemişimdir ama bazı filmlerin imdb kaydı olmadığı için atlamış olabilirim :P Bazen arkadaşlardan film tavsiye istiyorum izleme listeme bakıyorlar saka mı yapıyorsun diyorlar :D Arada kaçırdığım filmler olabilir dimi ama :)

Yorum Gönder

Newer Posts Older Posts