1 Temmuz 2013 Pazartesi

Five Senses of Eros (2009)

Eros'un Beş Duyusu
오감도18+ içeriğe sahip bir film olduğunu söyleyeyim en başta.

Five Senses of Eros - Eros'un Beş Duyusu
Bu derleme "Eros" temasını odağına alır. Beş ayrı hikayeden oluşan film koreli üst düzey beş yönetmen tarafından çekilmiştir. Her bölümdeki ana karakterler bir şekilde birbiriyle bağlantılıdır.


Çekicilik - Yönetmen: Byeon Hyeok
Busana giden bir trende bir adam karşısında oturan kadındının çekiciliğine kapılır. İneceği durak olmamasına karşın kadının peşinden trenden iner ve kadının telefon numarasını almayı başarır. Adam bir kaç gün sonra onunla buluşmayı planlamaktadır.Buradayım - Yönetmen: Jin-ho Hur
Hye-rim Ahn (Su-yeon Cha) kocasının yolunu gözlerken, saklanıp ona sürpriz yapmak ister. Öte yandan Hyeon-woo Kang (Kang-woo Kim) evde karısı yalnızken sürekli kaygılanmaktadır. Hye-rim'in kaygılandığı şey ise Hyeon-woo'nun yakında tek başına kalacak olmasıdır.


33. Adam - Yönetmen: Yeong-sik Yu
Bir film setinde yeni acemi aktirist Mi-jin Kim (Min-sun Kim) ve tecrübeli karizmatik aktirist Hwa-ran Park (Chong-ok Bae) inatçı ve titiz yönetmenleri Jan-woon Bong (Su-ro Kim) yüzünden zorluklar yaşamaktadır. En sonunda tecrübeli aktirist Hwa-ran yönetmeni baştan çıkarması için Mi-Jin'i seksi huysuz bir kadına dönüştürür.Bitiş ve Başlangıç - Yönetmen: Kyu-dong Min
Jeong-ha Lee (Jeong-hwa Eom) kocası Jae-in Min'nin (Jeong-min Hwang) seyehat ederken araba kazasında öldüğünü öğrenir. Sonrasında eski lise arkadaşı Na-ru Kang (Hyo-jin Kim) ve kocasının bir ilişki yaşadıklarını keşfeder. Kazadan sonra Na-Ru, Jeong-ha'nın yanına gider ve kayıtsız şartsız bağlılık garantisi vererek kendisiyle beraber yaşamasını ister.
Âna İnan - Yönetmen: Ki-hwan Oh
Üç çift (Ji-woon Han & Yun-jeong Lee, Sang-min Seo & Se-eun Jeong, Jae-hyeok Yu & Su-jeong Shin) lise öğrencisi ve yakın arkadaşlardır. Hiç bir çift ilişkilerine sıkı sıkıya bağlı değildir. Bir gün partnerlerini değiştirmeye karar verirler.


Konu Sarangni.org'dan alıntıdır.

Bana kalansa filmde yakaladığım ilginç sözleri toplamak oldu :) İşte onlar.


"Yalnız seyahat edenler için bir koltuk numarası, aynı bir piyango numarası gibidir.
Yanınıza biri oturduğu anda ne kazandığınızı anlarsınız."

"Arkadaşlarıma her zaman bayanlarla yapılan konuşmaların bir soruyla bitmesi gerektiğini söylerim."

"Sadece cesur olan güzeli kapar."

"Erkek ol ve peşinden git. Sadece cesur olan güzeli kapar. Hayır, ben yüksek öğrenim görmüş bir adamım."

"Evlilik. Bir çiftin seks yapmaları için toplumsal izin almaları."

"Başlamak bitirmenin yarısıdır. Ne romantik bir söz."

"Öpüşüyorum öyleyse varım."

Pek fazla etki bırakan bir film değil ama bu kadar ilginç sözlerin de çıktığı bir film olmuş.


0 yorum:

Yorum Gönder

Newer Posts Older Posts