18 Mayıs 2015 Pazartesi

Producer İlk İki Bölüm Yorumum

Producer
프로듀사
Yapımcı

Yönetmen: Seo Soo-Min, Pyo Min-Soo
Senarist: Park Ji-Eun
Kanal: KBS2
Bölüm Sayısı: 12
Yayın Tarihi: 15 Mayıs - 20 Haziran 2015
Yayın Günleri: Cuma ve Cumartesi 21:15
Ülke: Güney Kore


Oyuncular


Kısa Karakter Tanıtımı:

Ra Joon Mo ve Tak Ye Jin KBS kanalında eğlence sektörü yapımcılarıdır. Biri Music Bank diğeri 2 Days 1 Night programının yapımcısıdır. Baek Seung Chan kanala yeni giriş yapmış bir çaylaktır. Cindy ise ünlü bir şarkıcıdır.


Ra Joon Mo
Tak Ye Jin
Cindy
Baek Seung Chan

Konu:

Ra Joon Mo'nun programının reytingleri çok kötüdür ve program iptal edilmiştir. Artık yeni bir formata geçmesi gerekiyordur. Tak Ye Jin ise çaylaklara otoriter görünmeye çalışan Music Bank yapımcısıdır. KBS devlet kanalı olduğu için açık giyime izin vermiyordur. Cindy ise bu kuralı çiğnemeye kararlıdır. CEO'su ile arasında olan sorun yüzünden belki de sözleşmesini feshetmek için bunu yapıyordur. Köle gibi çalıştırılmaktan bıkmıştır. İlk bölüm itibariyle sinemada olan doğal şeylerin TV'de gösterilemeyeceğini anlatmaya çalışmışlar. Özellikle de bir devlet kanalında çalışılıyorsa bu daha zor denmiş. Komik sahneler var ama dizi ilk bölümde çok konuşma olduğu için durağan gibi geldi bana. Komedi unsuru Kim Soo Hyun üzerinden işlenmiş. Oynadığı karakter Baek Seung Chan tam bir küçük emrah modeli. Acıların çocuğu :) Üstüne sakar mı sakar.

KBS'de işe girmeye çalışmasının sebebi okuldan aşık olduğu kızın orada çalışıyor olmasıdır. Ancak daha işin ilk gününde hayalleri suya düşer. Sevdiği kız başkasını seviyordur ve evlilik planı yapıyordur.

İlk bölümde Girls' Generation üyeleri de vardı. Taeyeon, Tiffany ve Seohyun.

Karakter bağları ve kim kime aşık veya aşık olma potansiyeline sahip onları da yazayım.

Ra Joon Mo ve Tak Ye Jin aynı evi paylaşıyor. Çocukluktan beri birbirlerini tanıyorlar. Sevgili olma potansiyelleri var. İkinci bölümün sonundaki öpücük bunu daha da pekiştirdi. Ra Joon Mo'nun aynı zamanda Baek Sung Chan'ın sevdiği kızla ilişkisi var gözüküyor ancak kız bunu fazla büyütüyor. Baek Sung Chan'da onları sevgili sanıyordu ama Ra Joon Mo ve Tak Ye Jin'in aynı eve girdiğini görünce kafası karıştı. Cindy'de Baek Sung Chan'dan hoşlanıyor gözüküyor. Şimdilik bu kadar.

Yorum:

Dizi ile ilgili genel yorumumsa biraz sıkıcı başladığını söyleyebilirim. Kadroya göre beklemediğim derecede bağlayıcılığı olmayan bir dizi.

13 yorum:

findingme dedi ki...

abi sen de mi sıkıcı buldun ya. Herhalde beklenti çok yüksek olduğundan herkes hayal kırıklığına uğramış. ben de 'kesin beğenicem' diye başladığım için beğendim sanırım :)

Neo dedi ki...

İleride ne olur bilmem ama başlangıcı iyi olmadı bence de :) Beklenti yüksek olduğu için oldu sanırım dediğin gibi. Kim Soo Hyun güldürdü sadece.

findingme dedi ki...

cha tae hyun'a gülmedin mi gerçekten? O zaman ben cidden beğenmek için izliyorum o diziyi :)

Neo dedi ki...

Cha Tae Hyun'un hangi sahnesinden bahsediyorsun? Belki de atladım bilemiyorum :)

findingme dedi ki...

şu sümük sahnesi falan güzeldi bence ya genel olarak cha tae hyun'lu her sahne güzeldi hatta. Çok fangirl'ce bir yorum oldu sanırım :')

Neo dedi ki...

Ha evet iyiydi orası. Direkt Cha Tae Hyun demesem de Tv ve Sinemanın farkı kısmında onu anlatmıştım. Güldüm tabii ki oraya :)

Düda dedi ki...

beni fazlasıyla hayal kırıklığına uğrattı dizi okay oyunculuklar beni izle diyor ama senaryo beni izlemesen de olur diyor tam bir fikrin oluşması için 3-4 bölüm daha izlemek gerekecek sanırım umarım toparlar ama yoksa oyunculuklara yazık olacak.

Neo dedi ki...

Düda kötü bir dizi olacağını ben de düşünmüyorum. Bu kadar kaliteli bir kadro tercih yaparken mutlaka ince eleyip sık dokumuştur. Oyuncular kendilerine teklif geldiğinde konuyu okuyorlar ve bilgi sahibi oluyorlar. Beğenmezlerse, tutacağına inanmazlarsa bu gibi oyuncular zaten teklifi kabul etmiyor. Yorum için teşekkürler :)

Düda dedi ki...

Elbette okuyorlar düşünüp taşınıyorlar ama bu iş sadece hop konuyu okuyalım bitsin değil ki etkileyen çok fazla şey var ama bende genel olarak dizinin tam oturmadığı için bu hayal kırıklığının olduğunu düşünüyorum. Bakalım ne olacak merakla bekliyorum :D

Nabrut Fıdıllıoğlu dedi ki...

yorumları okudum ama ilk bölümlerde hala ümitliymişiz :D hiç böyle yanılmamıştım bir dizi hakkında. heirs'İde başlamadan çok önce takibe almış sonra da beklediğim gibi değilmiş diye veryansın etmiştim ama şu an heirsten özür dilerim :D

sare utku dedi ki...

Merhaba
http://kelebektavsiye.blogspot.com.tr/2015/07/producer-korean-drama-2015-konusu.html?showComment=1437388067882 burdaki yazı ile sizin bu yazınız aynı ama farkında mısınız. İki blogta aynı kişi tarafından mı yazılıyor bilemedim.

Neo dedi ki...

Merhaba dikkatiniz için ve bildirdiğiniz için teşekkür ederim. Konu'nun başlangıcındaki üç cümleyi olduğu gibi almışlar. Ben de farkettim. Bu kadar benzerlik olamaz :) Daha doğrusu bu benzerlik değil.

Adsız dedi ki...

Ben diziyi pek beğenemedim açıkcası yazılanlar bile kendisinden daha eğlenceli

Yorum Gönder

Newer Posts Older Posts